Bezpieczeństwo dziecka w sieci zacznij od prostego ustawienia Safe Search – włączysz je w 3 minuty!
Wstęp Jeśli nie wiesz, od czego zacząć zabezpieczenia Twojego dziecka w internecie – to proste ustawienie Safe Search jest dla Ciebie, czyli opcję jak włączyć bezpieczne wyszukiwanie w Google. To proste i szybkie i zrobisz to teraz. Wyszukiwarka Google jest powszechnie używana nawet przez młodsze dzieci, jeszcze niepiśmienne, które czasem…
6 korzyści dla rodzica, które daje włączenie blokady rodzicielskiej
Co to jest kontrola rodzicielska i czemu powinnaś już dzisiaj ją włączyć 6 korzyści z blokady rodzicielskiej, o których przeczytasz poniżej: Wprowadzenie Czym właściwie jest ta “kontrola rodzicielska”? Czasem też “blokada rodzicielska”? To wszystkie ustawienia w sprzętach i aplikacjach, które umożliwiają rodzicom monitorowanie aktywności dzieci i wgląd w nią. Pozwalaja: blokować nieodpowiednie…
Bezpieczny internet dla Twojego dziecka, czyli co możesz zrobić jako mama w Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu świętujemy na początku lutego – po to, by zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych (definicja Wikipedia) To doskonały pretekst, by zastanowić się – czym ten bezpieczny internet jest dla Ciebie i Twojego dziecka. No właśnie – bezpieczny, czyli jaki?…
Podcast „Cyfrowe macierzyństwo” – INTRO

Bardzo często i dużo słucham podcastów – to świetna forma uczenia się, poznawania nowych zagadnień w zabieganym życiu mamy. Słuchać można podczas spaceru, składania prania czy gotowania w kuchni. Teraz postanowiłam stworzyć własny.
Zasubskrybuj go w swojej aplikacji podcastowej – np. Google Podcasts lub Apple Podcasts. Ja używam Podcast Republic, którą bardzo polecam.

To pierwszy taki podcast w Polsce
Tukoni – aplikacja dla najmłodszych, którą musisz poznać
Twoje dziecko już gra w gry? A może czujesz, że mogłoby zacząć? Albo w codziennym życiu potrzebujesz czasem jakiejś aplikacji na telefonie, która na chwilę zajmie Twoje dziecko w sposób wartościowy i nie bardzo wiesz, co wybrać? Jeśli szukasz czegoś takiego to mam dzisiaj dla Ciebie piękną rekomendację 😍. Nawet…
O smartfonie i internecie można uczyć z książek. Recenzja książki dla dzieci “Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka”
Czy trzeba siedzieć z nosem w ekranie, żeby uczyć dziecko o co chodzi z tym internetem i smartfonem? No nie trzeba… inna sprawa, że nasze dzieci doskonale widzą – co Ty i ja – robimy na co dzień, więc tutaj mają wstępną wiedzę, ale jeśli chcesz trochę wziąć temat w…
Podstawowa umiejętność, jakiej powinnaś nauczyć dziecko, zanim puścisz mu bajkę.
Pewnie nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że bardzo łatwo jest dziecku puścić bajkę. Ba! Nawet całkiem małe dziecko pozostawione sam na sam ze sprzętem często potrafi odblokować telefon, wyszukać aplikację z bajkami i odpalić sobie dokładnie to, co chciał, podobnie z pilotem. Jakkolwiek to bywa zaskakujące to warto sprawdzić, czy umie również skończyć? Sprawdzałaś to już, czy umie wyłączyć, odłożyć?
No właśnie — na tym chcę się skupić w tym artykule i mam dla Ciebie kilka pomysłów i porad. Do zastosowania głównie na najmłodszych, ale u starszych też kilka będzie przydatnych (rzadko tu wspominam, ale sama mam 4 dzieci od 4 do 12 lat, więc to moja grupa testowa). Zatem sprawdź co możesz zrobić by to „kończenie” dziecku ułatwić.
9 najpopularniejszych pojęć w rodzicielstwie cyfrowym. Ile z nich znasz?
Jestem cyfrową mamą i zajmuję się digital parentingiem 😎 Tak zwykle o sobie mówię, ale gdy korzystam z tego sformułowania nie zawsze wiem, czy jest ono dla Ciebie wystarczająco jasne.
Nieraz zaskoczyłam znajomych opowiadając dumnie, że zajmuję się DIGITAL PARENTINGIEM po to by kolejne minuty spędzać na tłumaczeniu “na nasze” co to właściwie jest. Zatem jeśli chcesz uporządkować sobie wiedzę o tych i jeszcze kilku określeniach w tym temacie to zapraszam.
Kontrola treści w internecie – czy to możliwe i proste zadanie dla rodzica?
Jedną z największych obaw przy wpuszczaniu dziecka w internet dla rodziców jest to jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo. O ile — podobnie jak w życiu realnym — możemy je uczyć bezpiecznych zachowań np. niewdawania się w kontakty z obcymi przez internet — podobnie jak świat rzeczywisty — pełen jest WSZYSTKICH treści……